Aktualności

plakat promujący wydarzenie
29.03.2019

Mistrz Pięknego Czytania w Zielonej Górze

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze zaprasza członków Dyskusyjnych Klubów Książki do wzięcia udziału w kolejnej edycji Przeglądu Mistrza Pięknego Czytania:

W tym roku, między 15-30 maja odbędzie się kolejna Przeglądu Mistrza Pięknego Czytania! Z okazji okrągłego jubileuszu zmieniamy nieco formułę konkursu. Tym razem do wspólnej zabawy zapraszamy pary – dziecko (uczeń szkoły podstawowej lub gimnazjum) plus dorosły!

Zadanie konkursowe polega na głośnym odczytaniu przez parę, dziecko-dorosły, specjalnie przygotowanego przez nas fragmentu książki. Tytuły będą losowane przez uczestników w dniu konkursu – każda para będzie miała 10 minut na przygotowanie się do odczytania tekstu z podziałem na role. Fragmenty książek będą dostosowane do wieku dzieci.

Na laureatów konkursu, w każdej z trzech kategorii wiekowych, czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz spotkanie z gościem specjalnym podczas Gali Mistrza Pięknego Czytania.

Na zgłoszenia czekamy do 19.04.2019. Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie konkursu, który dostępny jest na stronach biblioteki Norwida, Facebooku, w Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży – Bibliotece Pana Kleksa oraz w linku poniżej.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!