Aktualności

Marek Kuchciński, źródło: gov.pl
15.11.2022

Minister Kuchciński: Wspólnie dbamy o przyszłość naszego Narodu, inwestując w rozwój młodego pokolenia

Dziś w Bibliotece Narodowej w Warszawie rozpoczęła się konferencja z okazji pięciolecia kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Minister Marek Kuchciński, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wystosował z tej okazji list do dyrektora Instytutu Książki, Dariusza Jaworskiego.

Szanowny Panie Dyrektorze,

Dziękuję za zaproszenie na konferencję z okazji 5-lecia kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Niestety z powodu podjętych wcześniej zobowiązań nie mogę wziąć w niej udziału. Pragnę jednak wyrazić podziękowania i ogromny szacunek dla Państwa i podjętej przez Państwa inicjatywy.

Pięć lat i ponad cztery miliony podarowanych książek – tak w dwóch liczbach moglibyśmy opisać Państwa kampanię. Państwa poświęcenie i zaangażowanie w promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz zapewnienie im dostępu do książek ma nieocenioną wartość. Bardzo Państwu za to dziękuję. Wspólnie dbamy o przyszłość naszego Narodu, inwestując w rozwój młodego pokolenia. Nasz Rząd doskonale to rozumie, dlatego podejmuje i wspiera takie działania. Jest to szczególnie istotne, ponieważ powszechny dostęp do internetu oraz postępująca cyfryzacja sprawiają, że dzieci i młodzież odchodzą od tradycyjnej formy czytania.

Z całego serca pragnę podziękować za realizowanie kampanii Instytutu Książki. Wraz ze słowami uznania przekazuję życzenia nieustającej energii, a także wielu radości płynących z pracy z dziećmi.

Z wyrazami szacunku

Marek Kuchciński