Aktualności

25.02.2021

Miesięcznik „Twórczość” dostępny w wersji na czytniki

Miesięcznik „Twórczość”, najstarsze czasopismo literackie w Polsce, jest już dostępny w wersji na czytniki. Od teraz czytelnicy mogą zakupić numery także w formacie EPUB i MOBI. Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem serwisu Virtualo.

Instytut Książki jako wydawca stale rozszerza dostępność formatów cyfrowych czasopism kulturalnych publikowanych na zlecenie Ministra Kultury. Dzięki temu „Nowe Książki”, „Literatura na Świecie”, „Dialog” czy „Teatr” są dostępne jako e-wydania (w formacie PDF) w księgarni Nexto.pl.

Teraz wprowadzone zostały kolejne formaty – EPUB i MOBI, po które mogą sięgnąć czytelnicy „Twórczości”. W serwisie Virtualo są dostępne oba numery z 2021 roku oraz 6 archiwalnych wydań z roku 2020. Kolejne tytuły również doczekają się sukcesywnie wydań czytnikowych. To znaczące ułatwienie w dobie pandemii i dynamicznie zmieniających się ograniczeń sanitarnych, zważywszy na utrudniony dostęp do tradycyjnej wersji czasopism.

Instytut Książki jest narodową instytucją kultury promującą polską literaturę na świecie oraz popularyzującą książki i czytelnictwo w kraju. IK jest wydawcą i współwydawcą, ukazujących się od wielu lat, czasopism kulturalnych publikowanych na zlecenie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu: „Akcentu”, „Dialogu”, „Literatury na Świecie”, „Nowych Książek”, „Odry”, „Teatru”, „Teatru Lalek” i „Twórczości”.