Aktualności

21.06.2022

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival odbędzie się w lipcu

IX Rabka Festival, czyli Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej odbędzie się w dniach 13-16 lipca 2022 w Rabce-Zdroju. Zapisy na wydarzenia będą otwarte już od 4 lipca. Partnerem wydarzenia jest Instytut Książki.

W programie znalazły się łącznie 62 wydarzenia zarówno dla małych, jak i dużych uczestników: warsztaty, spotkania autorskie, wieczory wspólnego czytania, wystawy, gra miejska, liczne animacje w „czytelni na polu”, a także inspirująca  konferencja ekspercka dla dorosłych.

Udział w festiwalu potwierdzili m.in.: Barbara Gawryluk, Sasza Hady, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Joanna Olech, Renata Piątkowska, Jolanta Richter-Magnuszewska, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Katarzyna Wasilkowska, Elżbieta Wasiuczyńska, Agnieszka Wolny-Hamkało oraz następujące duety autor/ilustrator:  Tina Oziewicz i  Aleksandra Zając, Wojciech Widłak i Aleksandra Krzanowska, Urszula Młodnicka i Agnieszka Waligóra.

Wśród gości zagranicznych znaleźli się: Elina Ellis (Ukraina/Wielka Brytania), Iva Prochazkova (Czechy), Julius Keleras i Vanda Padimanskaite (Litwa) oraz Andreas Sparring i Per Gustavsson (Szwecja) wraz z tłumaczami.

Utwory „na dobranoc” będą czytać: Patryk Cebulski, Juliusz Chrząstowski, Maria Kowalska i Jerzy Stuhr.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jednak na niektóre z nich obowiązują zapisy (internetowe i osobiste), które rozpoczną się 4 lipca o godzinie 8:00.

Program i szczegóły można znaleźć na stronie: www.rabkafestival.pl/program/

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  pochodzących z Funduszu  Promocji Kultury, ze środków Miasta Rabka-Zdrój oraz dzięki pomocy Partnerów i Patronów Medialnych.