Aktualności

28.05.2020

Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie zgodnie z planem

Targi Książki we Frankfurcie odbędą się w dniach 14-18 października w centrum wystawienniczym, a jednocześnie wirtualnie. Tak postanowiła dziś Rada Nadzorcza Börsenverein des Deutschen Buchhandels.
 

„Targi Książki we Frankfurcie są wizytówką międzynarodowego przemysłu książkowego i dlatego w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością – nie tylko wśród specjalistów i osób zajmujących się obrotem prawami, ale także wśród czytelników. Stały się międzynarodową agorą wymiany intelektualnej. Chcemy wykorzystać tę formę dyskursu nawet w czasie kryzysu i zachować ją dla przyszłości branży książkowej” – mówił Siegmar Mosdorf, przewodniczący rady nadzorczej.

Jürgen Boos, dyrektor targów, podkreślił: „W tym roku organizacja targów książki we Frankfurcie jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Dzięki obecności w centrum wystawienniczym, wydarzeniom związanym z książkami na miejscu i wirtualnie zwiększamy świadomość autorów i branży. Frankfurckie Targi Książki 2020 to edycja specjalna – program realizowany na miejscu w połączeniu z przyszłościowymi formatami cyfrowymi”.

Targi Książki we Frankfurcie oczekują udziału wystawców z całej Europy oraz, w zależności od obowiązujących wówczas ograniczeń podróży, z innych części świata. Szczegóły dotyczące programu tegorocznej edycji zostaną ogłoszone pod koniec czerwca.

Gościem honorowym tegorocznej edycji jest Kanada.

Jak poinformowano, liczba odwiedzających przyjętych w tym samym czasie na teren targów będzie zależeć od powierzchni brutto zajętej w październiku.

W ubiegłym roku targi odwiedziło 7450 wystawców ze 104 krajów. Wzięło w nich udział 302 267 odwiedzających.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]