Aktualności

07.03.2019

Międzynarodowe Targi Książki w Londynie ruszają we wtorek

Dwunastego marca rozpoczną się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie. Na polskim stoisku narodowym, organizowanym przez Instytut Książki, swoją ofertę będzie prezentować 26 wystawców. Odwiedzający będą także mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi z katalogu „New Books from Poland”, przeglądem książek z programu PTCP, a także międzynarodowymi wydaniami dzieł Gustawa Herlinga-Grudzińskiego oraz materiałami promocyjnymi na temat pisarza, którego rok obchodzimy w 2019.

Podczas targów swoją premierę będzie miał także wiosenny dodatek do katalogu „New Books from Poland”, w którym znalazły się prezentacje pięciu książek: Królestwa Szczepana Twardocha, Nad Zbruczem Wiesława Helaka, Nikt nie idzie Jakuba Małeckiego, Rzeczy, których nie wyrzuciłem Marcina Wichy oraz Górecki. Upór i geniusz Marii Wilczek-Krupy.

13 marca o godz. 18:00 na University College London odbędzie się dyskusja na temat książki Being Poland: A New History of Polish Literature and Culture since 1918 z udziałem współredaktorki, prof. Joanny Niżyńskiej z Indiana University Bloomington oraz jednego z autorów, dr hab. Artura Grabowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Targi książki w Londynie potrwają do 14 marca.