Aktualności

18.07.2022

Międzynarodowa konferencja „Nowy wspaniały świat bibliotek czy niepewne jutro”

W dniach 26-27 września 2022 w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja dla bibliotekarzy zorganizowana pod hasłem „Nowy wspaniały świat bibliotek czy niepewne jutro”.

Podczas dwudniowego spotkania (pierwszy dzień – prezentacje, drugi dzień – warsztaty) przedstawiciele bibliotek z całej Polski, ale także innych krajów Europy, będą opowiadać o sukcesach i problemach związanych z organizacją nowoczesnych przestrzeniach bibliotecznych, technologiach wspierających, a także o pozycji biblioteki jako miejsca spotkań i o budowie kapitału społecznego: relacji międzyludzkich, stabilności psychofizycznej w przebodźcowanym świecie oraz wzorcach społecznych i rodzinnych.

Zaplanowana na 26 i 27 września międzynarodowa konferencja będzie kolejnym takim wydarzeniem organizowanym przez Bibliotekę Kraków. Poprzednie, zorganizowane w latach 2018 i 2019 konferencje spotkały się z dużym zainteresowanym. Pierwsza konferencja przebiegała pod hasłem „Biblioteka w czasie przełomu”, druga – „Oferta bibliotek a dostępność odbioru kultury”.

Udział w tegorocznej konferencji jest bezpłatny, ale po stronie uczestników pozostaje zapewnienie dojazdu i noclegu. Wydarzenie odbędzie się w salach kultowego Kina Kijów oraz kilku innych instytucji w centrum Krakowa.

Liczba miejsc na konferencji jest ograniczona, rejestracja online jest możliwa za pomocą formularza dostępnego TUTAJ. Termin rejestracji na konferencję upływa 19 sierpnia.

Szczegółowy program konferencji jest dostępny TUTAJ.