Aktualności

07.05.2020

Miedzianka Fest w 2021 roku

Organizatorzy Miedzianka Fest poinformowali, że najbliższa edycja wydarzenia odbędzie się w 2021 roku. Festiwal zaplanowany był na 28-30 sierpnia tego roku.

“Głęboko wierzymy, że uda nam się wtedy zorganizować festiwal w Miedziance tak jak go sobie wymarzyliśmy. W tym roku to niemożliwe z wiadomych względów. Nie chcemy tego wyjątkowego doświadczenia, jakim jest spotkanie w górach i wspólne przeżywanie literatury przenosić do sieci. Nie jesteśmy też niewolnikami myśli, że musimy festiwal organizować co roku. Jesteśmy za to zdeterminowani, by czas do następnej edycji wykorzystać najbardziej twórczo jak się da. Tematem tegorocznej imprezy miała być katastrofa ekologiczna rozumiana jako kryzys wyobraźni. Będzie on aktualny także za rok. Bo wielkie wyzwania dopiero przed nami. Pandemia to do nich zaledwie przygrywka” – czytamy na profilu na Facebooku.

W tym tygodniu odbyło się spotkanie online Koalicji Letnich Festiwali Literackich z Instytutem Książki. “Wola wypracowania rozwiązań jest bardzo duża. Dołożymy wszelkich starań, aby festiwale, nad którymi pracowaliśmy od zeszłorocznych edycji, mogły się odbyć w minimalnie zmienionej formule w sezonie letnim 2020” – poinformowano po spotkaniu.

Koalicję Letnich Festiwali Literackich tworzą: Izabelińskie Spotkania z Książką, Non-fiction. Festiwal reportażu, Festiwal Góry Literatury, Festiwal Stolica Języka Polskiego, Zakopiański Festiwal Literacki, Festiwal literacki Patrząc na Wschód, Literacki Sopot i MiedziankaFest.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]