Aktualności

11.09.2018

Miasteczko Książek na poznańskim Chwaliszewie

Od 21 do 23 września na poznańskim Chwaliszewie po raz pierwszy powstanie Miasteczko Książek organizowane przez Wydawnictwo Miejskie Posnania. Na kiermaszu będą gościć także inne znane wydawnictwa.

Miasteczko Książek będzie niepowtarzalną okazją, aby zapoznać się z najnowszą ofertą na rynku wydawniczym, skorzystać z wyprzedaży i promocji. Oprócz stosik wydawców działać będzie Czytelnia, czyli strefa odpoczynku, w której każdy będzie mógł spędzić miło czas w gronie innych miłośników literatury i poszukać dobrej lektury w ramach akcji bookcrossingu. Na dzieci również czeka wiele atrakcji m.in. warsztaty artystyczne i czytanie książek.

Miasteczko Książek odbędzie się przy Pawilonie przy ul. Ewangelickiej w dniach 21-23 września. W piątek otwarte będzie od 15.00 do 18.00, a w sobotę i niedzielę 23 września od 10.00 do 18.00.

Partnerami akcji są: Miasto Poznań, Galeria Miejska Arsenał, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo Media Rodzina, Wydawnictwo In Rock, Wydawnictwo Replika oraz Wydawnictwo Nowa Baśń.

Równolegle do Miasteczka Książek w Pawilonie odbywać się będzie czwarta edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda – trzydniowego święta amatorów i profesjonalistów zafascynowanych światem kryminałów. Wśród znanych gości spotkać będzie można m.in. Rachel Abbott i Jorna Liera Horsta. Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.festiwal-granda.pl.