Aktualności

22.05.2023

Małgorzat Rejmer i panel poświęcony Herlingowi-Grudzińskiemu na Międzynarodowych Targach Książki w Turynie [relacja i zdjęcia]

Wczoraj na Salone Internazionale del Libro di Torino odbyło się spotkanie z Małgorzatą Rejmer przy okazji włoskiego wydania „Bukaresztu”, dziś zaś panel dyskusyjny poświęcony Gustawowi Herlingowi-Grudzińskiemu w ramach promocji książki „Pisma włoskie. 1944-2000”. Trzydziesta piąta edycja Międzynarodowych Targach Książki w Turynie jest zarazem pierwszą, na której można odwiedzić polskie stoisko, przygotowane przez Instytut Książki. 

IK we współpracy z organizatorami i wydawnictwem Kellereman zorganizował spotkanie autorskie Małgorzaty Rejmer promujące włoskie wydanie reportażu „Bukareszt. Krew i kurz”, które poprowadził dziennikarz gazety „Corriere della Serra” Andrea Morinelli. Okazją do panelu dyskusyjnego poświęconego twórczości Herlinga-Grudzińskiego była premiera „Pism włoskich. 1944-2000” pod redakcją Magdaleny Śniedziewskiej. W spotkaniu moderowanym przez Krystynę Jaworską wzięli udział: Marta Herling, Pier Franco Quaglieni, Alessandro Ajres, Alberto Cavaglion, Cesare Panizza.

Salone Internazionale del Libro Torino to największe i najważniejsze wydarzenie na włoskim rynku wydawniczym. Każdego roku Międzynarodowe Targi Książki w Turynie ściągają ponad tysiąc wydawców z Półwyspu Apenińskiego, którzy w czterech pawilonach Lingotto Fiere zajmują powierzchnię wystawienniczą około 110 000 metrów kwadratowych. Wyjątkowo w tym roku w weekendowe dni targów na dachu centrum kongresowego czytelnicy będą mogli zobaczyć Pista 500 - artystyczny projekt Pinacoteca Agnelli stworzony na kultowym torze testowym dla samochodów FIAT.  

Tegorocznym gościem regionalnym imprezy jest Sarydnia, a krajem honorowym Albania.

Międzynarodowe Targi Książki w Turynie zakończą się dziś.