Aktualności

05.07.2023

Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY 2023 – przyjmowanie zgłoszeń

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznego konkursu Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. W Konkursie tradycyjnie nagradzani są żyjący rodzimi twórcy i propagatorzy czytelnictwa. 

Nagrody w konkursie przyznawane są w czterech kategoriach:

  • Nagroda literacka 
  • Nagroda graficzna
  • Nagroda za upowszechnianie czytelnictwa 
  • Nagroda w kategorii specjalnej „Dziecko jest najważniejsze”

W szczególnych przypadkach gremia jurorskie mogą wspólnie przyznać dodatkową nagrodę wspólną: literacko-graficzną za książkę, w której  relacja tekstu i grafiki stanowi o jej wyróżniającej wartości. Z kolei nagroda „Dziecko jest najważniejsze” przyznawana jest we współpracy z Fundacją Polki Mogą Wszystko. W tym roku – dla twórcy/autora/autorów/wydawcy książek (tekstów literackich, książek obrazkowych lub komiksów) o tematyce związanej z dziecięcymi doświadczeniami przemocy i zaniedbania, opublikowanych w okresie ostatnich 10 lat (czyli od 1 stycznia 2013 roku do 31 października 2023 roku).

W kategorii nagroda literacka/nagroda graficzna można zgłaszać książki polskich wydawców wydane w okresie 1 listopada 2022 roku – 31 października 2023 roku.

Kandydatów do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani. Zgłoszeń można dokonywać drogą mailową, a wypełniony formularz należy załączyć do wiadomości mailowej i przesłać na adres: konkurs@ibby.pl.

Więcej szczegółów na temat konkursu, jego regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ.