Aktualności

31.12.2018

Konkursy na najlepszą książkę Poznańskich Targów Książki 2019

Wydawnictwo Naukowe UAM zaprasza do udziału w kolejnych edycjach konkursów towarzyszących Poznańskim Targom Książki 2019, które odbędą się w dniach od 1 do 3 marca 2019 roku w Poznaniu.

Książki można zgłaszać w trzech kategoriach:

1. Konkurs na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz o Nagrodę JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
2. Konkurs na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania
3. Konkurs o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. Księdza Edwarda Pudelki.

W 2019 roku organizator Poznańskich Targów Książki – Międzynarodowe Targi Poznańskie -  postanowił zintegrować wydarzenie i rozszerzyć ich formułę. Targi otwierają się na możliwe jak najszersze grono czytelników książki dla najmłodszych miłośników, książki popularnej, ambitnej oraz naukowej i popularnonaukowej.
Wisława Szymborska powiedziała niegdyś, że czytanie książek jest najwspanialszą zabawą, jaką wymyśliła sobie ludzkość. Wieloletnie doświadczenia MTP w organizacji Poznańskich Spotkań Targowych - książka dla dzieci i młodzieży, a także, od dwóch lat, Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej, potwierdziły w pełni trafność tych słów. Jednocześnie, kolejne edycje tej dobrze znanej imprezy, co roku pokazywały, że książka towarzyszy czytelnikom i jest przez nich pożądana na każdym etapie życia. Łączy pokolenia i przyciąga przedstawicieli różnych grup wiekowych.

1.    Do udziału w konkursie mogą zostać zgłoszone książki wydane w 2018 roku oraz w pierwszym kwartale 2019 roku
2.    Zgłoszenia dokonuje Wydawca publikacji za pomocą formularza zgłoszeniowego (załączniki)
3.    Termin nadsyłania zgłoszeń oraz zgłoszonych książek: 04 lutego 2019.
4.    Zgłoszenia można przesyłać również drogą e-mail na adres: se44@amu.edu.pl

www.targiksiazki.pl