Aktualności

19.01.2023

Konkurs o Nagrodę im. Macieja Kuczyńskiego na podróżniczy debiut roku

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania debiutanckich książek podróżniczych do Nagrody im. Macieja Kuczyńskiego. To jedno z wyróżnień przyznawanych w ramach Kolosów – najważniejszych polskich nagród podróżniczych. 

Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy autorzy, którzy w 2022 roku wydali w formie drukowanej pierwszą książkę podróżniczą. Książki mogą zgłaszać zarówno autorzy, jak i wydawcy.

Laureata nagrody poznamy podczas najbliższych Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów (Kolosy), które odbędą się w weekend 24-26 marca 2023 roku. Nagrodzony autor otrzyma pamiątkową statuetkę oraz 5 tys. zł.

Aby zgłosić książkę do konkursu należy przesłać na adres mailowyksiazka@kolosy.org wypełniony formularz i egzemplarza książki w formie elektronicznej. Regulamin nagrody jest dostępny TUTAJ.

Tegoroczna edycja jest już czwartą edycją konkursu o Nagrodę im. Macieja Kuczyńskiego. W poprzednich latach laureatami zostali Cezary Borowy (za książkę „Spowiedź Hana Solo”), Rafał Wierzbicki („Subarctiki”) i Dorota Filipiak („Rumunia. Pęknięte lustro Europy”).