Aktualności

11.03.2024

Konkurs na recenzję roku 2023 w Dyskusyjnych Klubach Książki rozstrzygnięty!

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że nagrody za recenzję roku 2023 w konkursie „Klubowicze do klawiatur” otrzymują:

– w kategorii dorośli:

Pani Natalia Glugla z DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Złotowie, woj. wielkopolskie, za recenzję książki Łukasza Barysa „Kości, które nosisz w kieszeni”. Recenzja Pani Natalii została wybrana spośród dwudziestu sześciu tekstów nagrodzonych w 2023 roku w ramach konkursu na recenzję miesiąca. Jury doceniło sprawne operowanie słowem laureatki, rzetelność w podejściu do tematyki książki i umiejętność zachęcenia swoim tekstem innych czytelników.

– w kategorii dzieci i młodzież:

Lena Bździuch, lat 13, z DKK dla dzieci i młodzieży „Okładka” działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie, woj. lubelskie, za recenzję książki „Skutki uboczne eliksiru miłości” Doroty Combrzyńskiej-Nogali. Recenzja autorstwa Leny została wybrana spośród jedenastu tekstów nagrodzonych w 2023 roku w ramach konkursu na recenzję miesiąca. Jury zwróciło uwagę wnikliwe przedstawienie fabuły, wagę poruszanych w recenzji zagadnień i umiejętne posługiwanie się językiem literackim.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom!

Nagrody zostaną przesłane pocztą.