Aktualności

09.02.2022

Konkurs na recenzję roku 2021 w Dyskusyjnych Klubach Książki rozstrzygnięty!

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że nagrody za recenzję roku 2021 w konkursie „Klubowicze do klawiatur” otrzymują:

- w kategorii dorośli – Pani Monika Hancyk, moderatorka DKK dla dorosłych działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach, woj. wielkopolskie, za recenzję książki "Pani od obiadów. Lucyna Ćwierczakiewiczowa. Historia życia" autorstwa Marty Sztokfisz. Recenzja Pani Moniki została wybrana spośród siedemnastu tekstów nagrodzonych w 2021 roku w ramach konkursu na recenzję miesiąca. Jury doceniło sprawność językową Laureatki, widoczne pełne pasji podejście do tematyki recenzowanej książki i umiejętność zachęcenia swoim tekstem do lektury opowieści o niezwykłej kobiecie, jaką bez wątpienia była Lucyna Ćwierczakiewiczowa, o jej losach, przeżyciach i nie zawsze łatwej drodze do realizacji marzeń.

- w kategorii dzieci i młodzież – Nikola Jastrzębska, lat 14, z DKK „Okładka” działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie, woj. lubelskie, za recenzję książki „Pozłacana rybka” Barbary Kosmowskiej. Recenzja autorstwa Nikoli została wybrana spośród dziesięciu tekstów nagrodzonych w 2021 roku w ramach konkursu na recenzję miesiąca. Jury zwróciło uwagę na pełen wrażliwości opis bohaterów i wydarzeń zawartych w książce, wagę poruszanych w recenzji zagadnień i umiejętne posługiwanie się językiem literackim.

Serdecznie gratulujemy Zwyciężczyniom!

Nagrody zostaną przesłane pocztą.