Aktualności

logotyp programu DKK
17.03.2021
Tagi: DKK

Konkurs na recenzję - nagrody za rok 2020!

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że nagrody za recenzję roku 2020 w konkursie „Klubowicze do klawiatur” otrzymują:

- w kategorii dorośli – Pani Stanisława Czernik z DKK „Liberatorium” działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle za recenzję książki „Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia”, która jest zapisem rozmów, jakie Agata Napiórska przeprowadziła z Józefem Wilkoniem. Recenzja autorstwa Pani Stanisławy została wybrana spośród piętnastu innych tekstów nagrodzonych w 2020 r. w ramach konkursu na recenzję miesiąca. Jury doceniło osobiste i pełne wrażliwości spojrzenie na osobę i twórczość jednego z najpopularniejszych polskich ilustratorów. Na uwagę zasługują również szerokie konteksty, jakie przywołuje autorka, dzięki którym jej tekst przełamuje recenzenckie schematy i kieruje czytelnika w stronę refleksji natury ogólnej.  

- w kategorii dzieci i młodzież – Laura Otremba z DKK działającego przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ostródzie za recenzję książki „Listy do A.” autorstwa Anny Sakowicz. Recenzja autorstwa Laury została wybrana spośród ośmiu innych tekstów nagrodzonych w 2020 r. w ramach konkursu na recenzję miesiąca. Jury doceniło profesjonalizm młodej recenzentki, która wybrała do oceny książkę poruszającą istotną społecznie tematykę. Laura z uwagą i wrażliwością analizuje losy bohaterów, a w głównej bohaterce książki dostrzega wzór do naśladowania.

Serdecznie gratulujemy!