Aktualności

logo programu DKK
07.05.2019

Konkurs na recenzję - nagrody za 2018 rok!

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że po długim namyśle przyznaliśmy nagrody za recenzję roku 2018 w konkursie „Klubowicze do klawiatur”!

W kategorii dorośli nagrodę otrzymuje Pani Zyta Brysacz z DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zambrowie za recenzję książki „Rdza” Jakuba Małeckiego. Klubowiczka z Zambrowa często przysyła do nas swoje teksty, za które w ubiegłym roku dwukrotnie otrzymała nagrodę miesiąca. Recenzja „Rdzy” autorstwa Pani Zyty urzekła Jury nie tylko profesjonalizmem, ale również pogłębionym spojrzeniem na opisane w powieści Małeckiego losy bohaterów, które recenzentce udało się umiejętnie połączyć z osobistymi doświadczeniami.

W kategorii dzieci i młodzież postanowiliśmy nagrodzić Dyskusyjny Klub Książki „Okładka” działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie. W minionym roku młode klubowiczki z Aleksandrowa regularnie przysyłały do nas swoje recenzje, z których aż trzy wyróżniono nagrodą miesiąca.

W konkursie na recenzję rysowaną postanowiliśmy wyróżnić kluby, które w minionym roku przesłały nam najwięcej prac:

- DKK działający przy filii w Nakle Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim (moderatorki: Lidia Niesłony, Justyna Niewiora),
- DKK działający przy filii w Zielinie Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzeleczkach (moderatorka: Teresa Pawłowska).

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym!