Aktualności

09.03.2020

Konkurs MFK na opowiadanie kryminalne

Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG zapraszają do udziału w XII edycji konkursu literackiego na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne z Wrocławiem w tle (lub szkic takiego opowiadania). Nagrodą jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 28-30 maja 2020, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2020.

Termin zgłoszeń mija 31 marca 2020 roku. Spośród autorów wszystkich nadesłanych prac jury złożone z przedstawicieli Wydawnictwa EMG oraz Biura Promocji Urzędu Miasta we Wrocławiu wyłoni maksymalnie 21 osób, które wezmą udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich.

Celem warsztatów jest opracowanie zakwalifikowanych opowiadań lub szkiców opowiadań w taki sposób, by nadawały się do druku. Organizatorzy pokrywają koszty pobytu zwycięzców. Listę zakwalifikowanych uczestników poznamy do 30 kwietnia 2020.

Warsztaty, podobnie jak w poprzednich latach, będą składać się z części ćwiczeniowej oraz wykładów. Zwycięzcy zostaną podzieleni na trzy grupy, każda z nich będzie pracować pod opieką jednego z trzech trenerów: Marty Guzowskiej, Roberta Małeckiego oraz Marcina Wrońskiego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i zaakceptować regulamin konkursu.

[źródło: wirtualnywydawca.pl]