Aktualności

11.03.2019

Koniec Wydawnictwa Komiksowego

Wojciech Szot poinformował, że założone przez niego w 2013 roku Wydawnictwo Komiksowe kończy działalność. W ciągu sześciu lat oficyna urosła do rangi jednego z ważniejszych i najambitniejszych graczy na rynku komiksowym.

Pod szyldem Wydawnictwa Komiksowego do dnia dzisiejszego ukazało się ponad sto tytułów polskich i zagranicznych twórców i twórczyń. Były to zarówno znane i cenione serie frankofońskie („Wieże Bois-Maury”, „Kot Rabina”, „Comanche” czy „Rani”), ambitne arcydzieła („Stwórca”, „Maus”, „Życie”), graficzne adaptacje literatury („Ja, Nina Szubur”, „Dawni mistrzowie”), gorące debiuty („Jak schudnąć 30 kg?”, „Quiet Little Melody”), a także polskie komiksy sprzed wieku („Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia”, „Warszawa w roku 2025”, „Przygody Bezrobotnego Froncka”).

„Pięć lat potrafi wiele zmienić, czas na nowe wyzwania, nowe cele i zadania” – napisał Wojciech Szot. W jednym z wpisów opublikowanych na Facebooku szef oficyny podkreśla, że na decyzję o zamknięciu działalności w mniejszym stopniu miały wpływ kwestie finansowe, a bardziej chęć zajęcia się innymi projektami. Jednocześnie zapowiedział, że w maju ukażą się ostatnie pozycje oznaczone logiem Wydawnictwa Komiksowego: komiks Michała Rzecznika i książka Adama Ruska.

[źródło: booklips.pl]