Aktualności

materiały organizatora
31.05.2021

Konferencja inauguracyjna nowej Biblioteki Nauki

Zespół Platformy Otwartej Nauki ICM UW serdecznie zaprasza do udziału w konferencji z okazji premiery nowej odsłony serwisu Biblioteka Nauki, która odbędzie się online 15 czerwca 2021 r.

Program wydarzenia obejmuje zarówno prezentację platformy oraz polityki otwartej nauki Komisji Europejskiej, jak i dwa panele dyskusyjne - pierwszy z udziałem władz Polskiej Akademii Nauk, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Narodowego Centrum Nauki, drugi z udziałem przedstawicieli podobnych do Biblioteki Nauki serwisów z całego świata.

Biblioteka Nauki (https://bibliotekanauki.pl/) udostępnia w sposób otwarty pełne teksty artykułów publikowanych w polskich czasopismach naukowych oraz pełne teksty książek naukowych. Współpracę z ICM UW nawiązało już ponad 1300 czasopism, dzięki czemu udostępnia kilkaset tysięcy artykułów naukowych opatrzonych bogatymi metadanymi. W ramach projektu "Platforma Polskich Publikacji Naukowych" stworzona została nowa, w pełni dostosowana do światowych standardów wersja serwisu. Wdrożono szereg funkcjonalności oczekiwanych przez wydawców, redakcje czasopism i czytelników. Twórcy serwisu zapraszają do kontaktu wszystkich wydawców czasopism i książek naukowych, którzy nie współpracują jeszcze z ICM UW (kontakt pod adresem wydawcy@bibliotekanauki.pl).

Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie:
https://konferencja.pppn.icm.edu.pl.