Aktualności

13.05.2020

Kolejny serial na podstawie prozy Eleny Ferrante

Netflix i Fandango wyprodukują serial na podstawie „Zakłamanego życia dorosłych”, najnowszej powieści Eleny Ferrante. Książka, opublikowana we Włoszech przez Edizioni E/O 7 listopada 2019 roku, na świecie – w 25 krajach – pojawi się 1 września 2020 roku. Polska premiera książki została zaplanowana na 9 września 2020 roku, ukaże się ona na rynku nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.

Felipe Tewes, menedżer produkcji lokalnych Netflixa, mówi: „Jesteśmy niesamowicie zaszczyceni, że powierzono nam stworzenie serialu na podstawie »Zakłamanego życia dorosłych«. Książki Eleny Ferrante zainspirowały i zachwyciły odbiorców we Włoszech i na całym świecie, cieszymy się więc, że możemy zaprezentować jej najnowsze dzieło na ekranach naszej globalnej publiczności. Jesteśmy też podekscytowani możliwością kontynuowania współpracy z Fandango i inwestowania w jeszcze bardziej wyjątkowe historie z Włoch, które – wierzymy w to – będą rezonować zarówno we Włoszech, jak i na całym świecie”.

Domenico Procacci, założyciel Fandango, dodaje: „Cieszymy się, że możemy dalej opowiadać światu o Elenie Ferrante. »Zakłamane życie dorosłych«, opublikowane przez naszych przyjaciół z E/O, przybliża inną – bliską, choć różną – część tego świata. To będzie świetna przygoda, cieszymy się ze współpracy z Netflixem, z którym mamy obecnie silną i utrwaloną już relację”.

„Zakłamane życie dorosłych” to mocny i wyjątkowy portret dorastania Giovanny w latach 90. Dziewczyna poszukuje swojego odbicia w podzielonym Neapolu – Neapolu wyżyn, który przybiera maskę wyrafinowania, i Neapolu nizin, miejsca wybryków i wulgarności. Dryfując, waha się między dwoma miastami, wpadając do jednego, a potem wspinając się do drugiego.

Elena Ferrante została przez magazyn „Time” uznana za jedną ze 100. najbardziej wpływowych osób 2016 roku, a jej książki przetłumaczono jak dotąd na 45 języków. Czteroksiąg Ferrante, “Tetralogia neapolitańska”, to najbardziej znane dzieło pisarki – dotychczas sprzedano 15 milionów egzemplarzy tej serii. Kilka powieści autorki zostało z sukcesem zaadaptowanych na filmy (zekranizowano “Obsesyjną miłość” i “Czas porzucenia”) i seriale (“Genialna przyjaciółka”, studio Fandango było jednym z producentów).

[źródło: rynek-ksiazki.pl]