Aktualności

06.03.2024

Katowice Y&NA Festival i Targi Książki Nie Tylko Młodzieżowej odbędą się w marcu

W dniach 23-24 marca 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się nowy festiwal literacki przeznaczony dla młodszych czytelników. Katowice Y&NA Festival i Targi Książki Nie Tylko Młodzieżowej to impreza dedykowana literaturze young adult. 

Jak podaje organizator imprezy, Fundacja Historia i Kultura, festiwal jest odpowiedzią na potrzeby fanek i fanów gatunków young adult i new adult. Na festiwal zaproszeni są najbardziej poczytne polskie autorki takiej literatury, m.in. Joanna Balicka, Katarzyna Barlińska, Julia Kubicka, Aleksandra Negrońska, Kornelia Pierz, Julia Popiel i Zuzanna Wólczyńska.

Katowice Y&NA Festival jest planowany jako cykliczny festiwal kulturalny skierowany do fanów literatury young & new adult i w ogóle do młodych odbiorców literatury. Organizatorzy wychodzą z założenia, że dla młodych czytelników najważniejsza jest możliwość bezpośredniego spotkania z ulubionymi autorami i właśnie wokół takiej możliwości zorganizowany będzie program festiwalu. 

Oprócz spotkań, ważną częścią imprezy będzie rozbudowana sekcja targowa, na której będzie można kupić książki ulubionych, a także jeszcze nieznanych autorów. Organizatorzy akcentują także chęć promocji wśród młodzieży literatury popularnonaukowej.

Wstęp na festiwal będzie biletowany. Wejściówki można kupić TUTAJ.

RP/źródło: Fundacja Historia i Kultura