Aktualności

10.10.2018

Już 550 bibliotek w akcji Lustra Biblioteki

Do odkrywania międzypokoleniowych wartości w ramach akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” Lustra Biblioteki włączyło się już ponad 550 bibliotek z całej Polski. Liczba placówek organizujących warsztaty w ramach obchodów stulecia niepodległości ciągle rośnie – wzrastają także nowe drzewa łączące Polskę.

To niebywałe, jak biblioteki w całym kraju włączają się w akcję „Mirabelka – kiełkują historia w 100licy”, która odbywa się w ramach oficjalnych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Aktualnie wpłynęło ponad 550 zgłoszeń bibliotek ze wszystkich województw.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że już od początku akcji biblioteki deklarują organizację średnio dwóch-trzech warsztatów. Cieszą się one dużą popularnością – nie byłoby to możliwe bez zaangażowania oraz kreatywności bibliotekarek i bibliotekarzy.

Sukces akcji i bibliotek biorących w niej udział zaznaczony jest również na Mapie Niepodległości (zobacz, jak mirabelki łączą całą Polskę na niepodlegla.gov.pl).

Zgłoszenia bibliotek trwają do 17 listopada 2018 roku poprzez formularz dostępny na stronie akcji.