Aktualności

13.10.2020

Jutro rozpocznie się druga edycja Wirtualnych Targów Książki

Już jutro rozpoczną się Wirtualne Targi Książki Empiku. Jesienna odsłona wydarzenia potrwa 12 dni – od 14 do 25 października.

Czego można się spodziewać? Długo wyczekiwanych premier, ponad 60 spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, stref dla dzieci i młodzieży, a także książek tańszych nawet o 60 procent – bez kolejek i tłumów.

Z myślą o branży wydawniczej Empik zaplanował spotkania wokół najbardziej aktualnych tematów dla osób zawodowo związanych z książką – m.in. dyskusję „Promocja książek w czasach zarazy” czy webinar „Refleksje o przywództwie jutra”.

W ramach targów będą funkcjonować trzy dodatkowe strefy: Przecinek i Kropka poświęcona literaturze dziecięcej, młodzieżowa #sieczyta oraz strefa Apostrof, stworzona dla miłośników literatury pięknej i reportażu. W każdej z nich znajdą się dziesiątki wirtualnych stanowisk wystawców z najciekawszymi tytułami i premierowymi książkami w ofercie. Uczestnicy targów mogą liczyć na rabaty sięgające do 60 proc. oraz inne okazje cenowe oferowane przez poszczególne wydawnictwa. Ponadto będzie działać sekcja coraz bardziej popularnych książek cyfrowych, czyli e-booków i audiobooków.

Gośćmi drugiej edycji Wirtualnych Targów Książki Empiku będą m.in.: Wojciech Mann, Magdalena Witkiewicz, Michał Nogaś, Rafał Pacześ, Wojciech Chmielarz, Radek Rak, Zyta Rudzka, Wioletta Grzegorzewska, Marek Krajewski, Jakub Szamałek, Wojciech Jagielski, Przemysław Staroń, Wojciech Drewniak, Elżbieta Cherezińska, Justyna Bednarek, Beata Pawlikowska, Agnieszka Maciąg, Chigozie Obioma, Regina Brett, Lisa Gardner, Nancy Springer, Beth Reekles czy Jeffrey Archer.

Rozmowy online z pisarzami będą transmitowane z dwóch scen targowych na Facebooku i Instagramie Empiku. Podczas każdego wydarzenia będzie można na żywo komentować i zadawać pytania, dodatkowo w trakcie wybranych wywiadów pojawią się linki, które umożliwią zdobycie książki z autografem autora. Spotkania będą tłumaczone na język migowy.

Harmonogram spotkań i akcji towarzyszących jest dostępny na stronie: www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki