Aktualności

12.12.2018

Instytut Książki wsparł szwedzki przekład „Drzew” Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego

W Szwecji ukazało się tłumaczenie Drzew w przekładzie Tomasa Håkansona. Wydanie książki Piotra Sochy (ilustracje) i Wojciecha Grajkowskiego (tekst) wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Pozycja Stora boken om träd – jak brzmi szwedzki tytuł Drzew – ukazała się niedawno nakładem sztokholmskiej oficyny Alfabeta Bokförlag. 

Drzewa to nowa książka twórców bestsellerowych Pszczół – bajecznie kolorowy wielkoformatowy album o drzewach. Na książkę składają się ponad 34 wielkoformatowe tablice, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

Tomas Håkanson przekładał na język szwedzki w ostatnim czasie również między innymi wspomniane Pszczoły Sochy i Grajkowskiego (Alfabeta Bokförlag, 2017) i Ale patent! Małgorzaty Mycielskiej i Aleksandry oraz Daniela Mizielińskich (Alfabeta Bokförlag, 2016). Wydanie obu pozycji dofinasował Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.