Aktualności

09.01.2020

Instytut Książki wsparł bułgarski przekład „Drzew” Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego

W Bułgarii ukazało się tłumaczenie Drzew w przekładzie Mariny Ognyanovej. Wydanie książki Piotra Sochy (ilustracje) i Wojciecha Grajkowskiego (tekst) wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Książka Дърветата – jak brzmi bułgarski tytuł Drzew – została wydana przez sofijską oficynę Dakelche.

Drzewa to ostatnia książka twórców bestsellerowych Pszczół – bajecznie kolorowy wielkoformatowy album o drzewach. Na książkę składają się ponad 34 wielkoformatowe tablice, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

Niedawno ze wsparciem Programu Translatorskiego ©POLAND ukazały się także przekłady książek duetu Socha/Grajkowski na języki: niemiecki (Drzewa, przeł. Thomas Weiler), szwedzki (Drzewa, przeł. Tomas Håkanson), węgierski (Pszczoły, przeł. Viktoria Kellermann), hiszpański (Drzewa, przeł. Katarzyna Moloniewicz i Abel Antolín Murcia Soriano), słoweński (Drzewa, przeł. Staša Pavlović), islandzki (Drzewa, tłum. Illugi Jökulsson), grecki (Pszczoły, przeł. Agnieszka Barbara Czerwińska i Marianna Psychalou) i estoński (Drzewa, przeł. Marius Peterson).