Aktualności

17.05.2023

Instytut Książki wsparł arabski przekład „Kosmosu” Witolda Gombrowicza

Niedawno ukazało się tłumaczenie Kosmosu Witolda Gombrowicza na język arabski. Przekład wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Kosmos w przekładzie Agnieszki Piotrowskiej i Motasema Bahaeia – duetu odpowiedzialnego także za przekład Dzienników Gombrowicza – wyszedł nakładem oficyny Manuszrat al-Dżamal.

Instytut Książki dofinansował w ostatnich latach również szereg innych przekładów książek Witolda Gombrowicza. Dzięki wsparciu Programu Translatorskiego ©POLAND ukazały się niedawno m.in. tłumaczenia Kosmosu (na języki turecki, serbski i bułgarski w przekładach odpowiednio: Neşe Taluy Yüce, Biserki Rajcić i Kateriny Kokinowej), Pornografii (na języki hiszpański i turecki w tłumaczeniu Bożeny Żaboklickiej i Pau Freixa), Trans-Atlantyku (na język turecki w przekładzie Neşe Taluy Yüce, na język albański w przekładzie Romeo Çollaku), dramatów zebranych (na język hiszpański w tłumaczeniu Bożeny Żaboklickiej) i Dziennika (na język hiszpański Bożeny Żaboklickiej i Francesca Miravitllesa, na język arabski w przekładzie Agnieszki Piotrowskiej i Motasema Bahaeia, na język portugalski w przekładzie Teresy Fernandes Swiatkiewicz, na język macedoński w przekładzie Filipa Dimiewskiego).