Aktualności

fot. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki
25.09.2023

Instytut Książki podczas Festiwalu Ojce i Dziatki w Lublinie [relacja i zdjęcia]

W dniach 21-24 września w Lublinie odbyła się kolejna odsłona Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. W ramach festiwalu odbyły się wydarzenia, które współorganizował Instytut Książki, będący partnerem festiwalu. 

21 września o godzinie 16:00 odbył się panel dyskusyjny pt. „Odczytanie potrzeb dzieci i młodzieży - NGO w dialogu na rzecz edukacji” dotyczący bezpieczeństwa, dobrostanu emocjonalnego, warunków do wszechstronnego i indywidualnego rozwoju, które można zagwarantować dzieciom jedynie przez stabilne, wspierające i współpracujące środowisko.

Fundacja Czas Dzieci w partnerstwie z Fundacją ING Dzieciom do dialogu zaprosiła tych, których działania budzą od lat uznanie i szacunek, a wśród nich przedstawicielkę Instytutu Książki. W panelu wzięli udział:

Aldona Radomska-Paluchowska – Fundacja ING Dzieciom
Marta Tomaszewska – Fundacja BNP Paribas
Angelika Apanowicz – Fundacja Katalyst Education
Katarzyna Humeniuk – Instytut Książki
Edmund Kuryluk – Centrum Spotkania Kultur
Dyskusję poprowadziła Agnieszka Karp-Szymańska, prezeska Grupy Czas Dzieci i dyrektorka Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki.

W ramach festiwalu w Lublinie odbyły się także współorganizowane przez Instytut Książki wydarzenia dotyczące nowej książki Justyny Bednarek, pt. „Wnuczka antykwariusza”, która jesienią trafi do wszystkich pierwszoklasistów w Polsce w ramach kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. 22 września odbyły się dwa spotkania warsztatowe pt. „Tajemnice starej walizki” – pierwsze dla dzieci od 7 roku życia i drugie dla dzieci od 9 roku życia. Oba poprowadził Krystian Truchalski. Z kolei 23 września o godzinie 16:00 zaprosiliśmy uczestników festiwalu na rodzinną grę terenową „Wnuczka antykwariusza”.

Poniżej przedstawiamy wybór zdjęć z Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki w Lublinie. Można na nich obejrzeć nie tylko wydarzenia współorganizowane przez Instytut Książki.