Aktualności

16.10.2019

Instytut Książki na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie [zdjęcia]

Dziś rozpoczęły się Frankfurter Buchmesse, najważniejsze branżowe wydarzenie w świecie wydawniczym. Co roku bierze w nim udział około 300 tysięcy odwiedzających. Wśród nich nie zabrakło Instytutu Książki, który jest organizatorem polskiego stoiska.

Na polskim stoisku przedstawi się 47 wystawców, a wśród nich: wydawnictwa literatury pięknej, religijne, naukowe, edukacyjne, dziecięce, a także instytucje (m.in. Instytut Literatury, Wydawnictwo Sejmowe, Narodowe Centrum Kultury), organizatorzy targów krajowych, drukarnie i producent czytników elektronicznych.

Instytut Książki pokaże nowości wydawnicze 2018 i 2019 roku, dorobek Programu Translatorskiego ©POLAND, książki nominowane do najważniejszych nagród literackich w Polsce oraz książki dla dzieci wyróżnione w konkursie Polskiej Sekcji IBBY. Z okazji frankfurckich targów książki premierę będzie miał jutro również tegoroczny katalog „New Books from Poland”, w którym zaprezentujemy 30 książek. Przygotowaliśmy także specjalną stronę dla wydawców z zagranicy: booksfrompoland.pl.

Jak co roku Instytut Książki wydaje także angielskojęzyczną broszurę z aktualnymi informacjami na temat polskiego rynku książki, „Polish Book Market”. W odróżnieniu od lat ubiegłych z myślą o ekologii zrezygnowaliśmy z wydania papierowego na rzecz wersji elektronicznej.

Poniżej przedstawiamy garść zdjęć z tegorocznego stoiska: