Aktualności

24.08.2018

Instytut Książki na Międzynarodowych Pokazach Lotnictwa Air Show 2018

Już w najbliższy weekend, 25 i 26 sierpnia, na lotnisku 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnictwa Air Show 2018. Tegoroczna edycja imprezy jest częścią obchodów stulecia lotnictwa wojskowego. Na odwiedzających będzie czekać szeroki wachlarz wydarzeń związanych z tematyką lotniczą: pokazy akrobacyjne, wystawa zabytkowych samochodów, symulatory lotów czy zajęcia edukacyjne dla dzieci. Nie zabraknie także literatury – liczne atrakcje przygotował bowiem Instytut Książki.

W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” Instytut Książki w tym roku włączył się do organizacji wydarzenia i przygotował specjalny program literacki dla najmłodszych miłośników lotnictwa. Na stoisku Instytutu Książki, które znajdować się będzie w Strefie Dzieci, na naszych gości czekać będą:

  • zabawy i konkursy, w których będzie można wygrać naszą wyprawkę czytelniczą z książką „Pierwsze wiersze dla…”
  • rozmowy z rodzicami o roli czytania w życiu dziecka,
  • warsztaty z robienia zakładek do książek, wspólne kolorowanie i malowanie,
  • czytanie wierszy przez znane osobistości, rozmowy z lotnikami,
  • rodzinne czytanie wierszy.

Pracownicy Instytutu Książki przez dwa dni wydarzenia będą informować o kampanii promującej czytelnictwo „Mała książką – wielki człowiek” oraz doradzać rodzicom przy wyborze najbardziej wartościowych lektur dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy w sobotę 25.08 w godz. 9.00-19.00 oraz w niedzielę 26.08  w godz. 9.00-18.00.

Szczegółowy pogram wydarzenia można znaleźć pod adresem: http://airshow.wp.mil.pl/