Aktualności

fot. Łukasz Jarocki
26.08.2018

Instytut Książki na Air Show 2018

Instytut Książki jest obecny podczas 16 edycji Międzynarodowych Pokazów Lotnictwa Air Show 2018 w Radomiu, które potrwają do dzisiejszego wieczora. W specjalnej Strefie Dzieci przygotowaliśmy warsztaty plastyczne dla maluchów i liczne inne atrakcje. Mimo niesprzyjającej pogody, zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.

Takie imprezy to świetna okazja do promocji czytelnictwa, bo możemy z rodzicami porozmawiać o wartościach, jakie niesie czytanie swoim pociechom oraz zaprezentować książkę „Pierwsze wiersze dla…”, które Instytut Książki od 2017 roku rozdaje nowo narodzonym dzieciom w szpitalach.

Na stoisku Instytutu Książki, które znajduje się będzie w Strefie Dzieci, na naszych gości czekają: zabawy i konkursy, w których można wygrać naszą wyprawkę czytelniczą z książką „Pierwsze wiersze dla…”, rozmowy z rodzicami o roli czytania w życiu dziecka, warsztaty z robienia zakładek do książek, wspólne kolorowanie i malowanie, czytanie wierszy przez znane osobistości, rozmowy z lotnikami, a także rodzinne czytanie wierszy.

Ponadto dla najmłodszych dzieci (do lat 3) przygotowaliśmy aż 400 książek.