Aktualności

fot. IK

Po przerwie spowodowanej pandemią Polska powraca na Międzynarodowe Targi Książki w Abu Zabi (Abu Dhabi International Book Fair).

Na organizowanym przez Instytut Książki stoisku od dziś prezentowane są nowości z katalogu „New Books from Poland 2021”, a także przegląd tytułów dla dzieci. Odwiedzający mogą zapoznać się polskimi książkami tłumaczonymi na arabski oraz z wyborem przybliżającym dorobek Programu Translatorskiego Copyright Poland.

Samodzielnym wystawcą jest w tym roku polski dom emisyjny Manuscriptum, który prezentuje bogato zdobione faksymile zabytków piśmiennictwa i księgi artystyczne.

Międzynarodowe Targi Książki w Abu Zabi odbywają się po raz 31, w tym roku pod hasłem przewodnim „Reading is seeing”. Organizatorzy szacują, że targi przyciągną około 150 000 odwiedzających. Książki zaprezentuje 1 130 wystawców z 80 krajów.

Imprezie towarzyszy bogaty program wydarzeń kulturalnych i branżowych. Gościem honorowym są Niemcy.

Przewidziano także pasmo „Focus Personality”, czyli wydarzenia skupiające się wokół postaci konkretnego twórcy. W tym roku organizatorzy postanowili uhonorować Tahę Husejna (1889-1973), cenionego dwudziestowiecznego egipskiego pisarza, intelektualistę, krytyka i tłumacza.