Aktualności

fot. IK
23.09.2019
Tagi: EURead

Instytut Książki doceniony na dorocznej konferencji EURead!

Dziś rozpoczęło się doroczne spotkanie członków stowarzyszenia EURead. W tym roku odbywa się ono w dniach 23-25 września pod hasłem „Zachęć Europę do powrotu do czytania – kampanie i programy”. Stowarzyszenie wyróżniło Instytut Książki za działania na rzecz promocji czytelnictwa i jego upowszechniania.

W trakcie trzech dni sesji plenarnych kilkadziesiąt organizacji i około 60 gości ze świata biznesu, nauki i polityki dzieli się swymi doświadczeniami w zakresie promocji czytelnictwa i najlepszych praktyk czytelniczych.

EURead założono w 2000 roku. Stowarzyszenie skupia obecnie 41 organizacji z 21 europejskich krajów, dla których czytanie jest warunkiem wstępnym dla pełnego uczestnictwa we współczesnym – zdominowanym przez media i zróżnicowanym kulturowo – społeczeństwie.

Celem EURead jest wymiana wiedzy, doświadczeń i pomysłów, a także wspólne opracowanie nowych strategii promocji czytelnictwa. Spotkania stowarzyszenia odbywają się regularnie. Jej działania polegają między innymi na prowadzeniu systematycznego lobbingu na rzecz promocji czytelnictwa zarówno wśród polityków, jak i w świecie biznesu. Celem EURead jest uświadomienie, jak ważna jest promocja czytelnictwa na poziomie krajowym i unijnym.

Instytut Książki jest członkiem EURead od 2018 roku. Na konferencji EURead prezentuje swój flagowy projekt, kampanię „Mała Książka – wielki człowiek”.