Aktualności

plakat wydarzenia
26.02.2024

III edycja festiwalu i targów wydawnictw dla dzieci i młodzieży Mały Koneser

W dniach 23-24 marca odbędzie się trzecia edycja festiwalu i targów wydawnictw dla dzieci i młodzieży Mały Koneser. W imprezie weźmie udział dwudziestu pięciu polskich wydawców i trzy oficyny zagraniczne. Po raz pierwszy odbędzie się ona w Centrum Kreatywności Targowa na warszawskiej Pradze.

W tegorocznej edycji Małego Konesera wezmą udział wydawnictwa: Albus, Babaryba, Baobab, Buka, Druganoga, Dwie Siostry, Entliczek, Ezop, Format, Hokus-Pokus, Kultura Gniewu, Latarnik, Literówka, Mamania, MeMo, Muchomor, Natuli, Polarny Lis, Poławiacze Pereł, Powergraph, Tako, Tashka, Tatarak, Topipittori, Widnokrąg, Wolno, Wytwórnia oraz Zakamarki. Na miejscu będzie można zdobyć nowości i uwielbianą klasykę. Książki poszerzające wiedzę o świecie oraz wciągające małych i dużych opowieści.

W tym roku festiwal i targi przenoszą się do nowej lokalizacji na warszawskiej Pradze. Tutejsze Centrum Kreatywności Targowa zamieni się w scenę dla tych, którzy kreują polskie i światowe gusta, śmiało czerpią z najlepszych tradycji lat 60. i 70., ale też odważnie promują twórczość młodych artystek i artystów. Tegoroczna odsłona wydarzenia zyska międzynarodowy wymiar. Gośćmi specjalnymi Małego Konesera będą zagraniczni wydawcy: czeski Baobab, francuskie MeMo i włoski Toppipitori.

Wśród gości Małego Konesera znaleźli się w tym roku między innymi: Justyna Bednarek, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Piotr Socha, Dominika Czerniak-Chojnacka, Anna Taraska, Marcin Szczygielski, Rafał Kosik, Katarzyna Walentynowicz, Grzegorz Uzdański, Marta Ignerska, Józef Wilkoń, Anna Kaźmierak oraz szwedzka autorka Sara Lundberg.

Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu jest wydawnictwo Wytwórnia.

Międzynarodowa konferencja Oko na świat

III edycja Małego Konesera to nie tylko targi i festiwal wydawnictw dla dzieci i młodzieży – to także ogólnopolska konferencja i dzień branżowy organizowany we współpracy z Biblioteką Narodową z programem skierowanym do nauczycieli, bibliotekarzy i profesjonalistów zajmujących się na co dzień literaturą dziecięcą i młodzieżową. Program konferencji „Oko na świat” to debaty o czytelnictwie, prezentacja pomysłów współpracy wydawców
z bibliotekarzami i warsztaty prowadzone przez wydawców i twórców z Polski, Czech, Francji i Włoch. Konferencja odbędzie się przed targami, w piątek 22 marca 2023 w Bibliotece Narodowej. Wydarzenie to jest częścią projektu współpracy europejskiej „Oko na świat” realizowanego w Polsce przez wydawnictwo Wytwórnia / loeildumonde.fr.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu i program dostępne są na profilu Mały Koneser na Facebooku, Instagramie oraz na stronie wydawnictwa Wytwórnia.

Wydarzenie jest bezpłatne. Na warsztaty, spotkania i konferencję obowiązują zapisy pod adresem mailowym: malykoneser@gmail.com

Organizatorem Festiwalu Mały Koneser jest wydawnictwo Wytwórnia. Partnerem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa, Biblioteka Narodowa i Centrum Kreatywności Targowa.

Festiwal Mały Koneser

23–24 marca 2024 // sobota (11.00-19.00) i niedziela (11.00-18.00)
Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, ul. Targowa 56, Warszawa

Konferencja Oko na świat

22 marca 2024 // piątek (9.00-16.30)
Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213, Warszawa

KC/IP