Aktualności

09.06.2022

Gdyński konkurs na plakat promujący czytelnictwo

Wydział Kultury Urzędu Miasta Gdynia ogłosił konkurs na najlepszy plakat promujący czytelnictwo.

Celem konkursu jest wyłonienie piętnastu najlepszych plakatów, które odnoszą się do dzieł literackich Stanisława Lema. Plakaty zostaną wykorzystane przy promocji Festiwalu Miasta Słowa i Nagrody Literackiej Gdynia. 

Hasło tegorocznego konkursu brzmi: „Na stronie”. W informacji prasowej możemy znaleźć takie wyjaśnienie hasła: „Na stronie są litery, słowa i zdania. Wtedy na stronie jest czerń i biel. Najczęściej. Na stronie bywają też ilustracje. Są rogi i szycie, klejenie, czy inne mocowanie do grzbietu. Ze stronami chodzi się na stronę. Bo czytać, wiadomo, najlepiej w spokoju, samemu, bez zgiełku. Ale to nie znacznie znaczy, że w samotności. Czytanie przecież zbliża. Na stronie ludzie dzielą się tajemnicami, na stronie wyznają sobie miłość, na stronie otwierają książkę. Przypadek? Nie. Ważne rzeczy wymagają spokoju. I strony. Ustronia.”

Konkurs ma charakter otwarty i wszyscy chętni mogą wziąć w nim udział. Termin zgłoszeń upływa 20 lipca.

Werdykt jury poznamy 1 sierpnia 2022 roku, a zwycięskie prace będzie można oglądać w ramach plenerowej galerii w Gdyni podczas Festiwalu Miasto Słowa. Wyboru laureatów dokona jury w składzie: Adam Chyliński (Tofu Studio), Daniel Naborowski (Tofu Studio), Natalia Gromow (Biblioteka Gdynia) i Wiktoria Wysocka (Wydział Kultury UM Gdynia).

Więcej informacji o konkursie oraz pełny tekst regulaminu można znaleźć TUTAJ