Aktualności

10.12.2020

Gala Rankingu Bibliotek online – zapraszamy już dziś o 11.00

Instytut Książki i „Rzeczpospolita” zapraszają na jubileuszową galę Rankingu Bibliotek 2020, która odbędzie się 10 grudnia br. o godzinie 11:00. Uroczystość będzie miała charakter wirtualny, bez udziału publiczności. Transmisja wydarzenia będzie realizowana na Facebooku i kanale YouTube Instytutu Książki.

W tym wyjątkowym roku już po raz dziesiąty Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagrodzą najlepsze biblioteki w Polsce, doceniając w ten sposób zaangażowanie samorządów, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej Organizatorzy postanowili nie rezygnować z gali Rankingu Bibliotek, jednak sama uroczystość będzie wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas – jej formę i przebieg dostosowano do możliwości wynikających z aktualnych obostrzeń sanitarnych.

Od 10 lat organizatorom przyświeca idea, aby poprzez dobrze działającą bibliotekę, wszyscy mieszkańcy otrzymali łatwy i całkowicie bezpłatny dostęp do literatury, a więc wiedzy, nowych mediów i szeroko rozumianej kultury.

Tegorocznych laureatów Rankingu poznamy w najbliższy czwartek podczas uroczystej gali, która odbędzie się online. Gala rozpocznie się o godzinie 11.00.

Można ją śledzić tutaj:

Wydarzenie na Facebooku można znaleźć pod tym adresem.