Aktualności

Polskie stoisko na Targach książki w Abu Dhabi, fot. Małgorzata Szuda
26.04.2018

Fotorelacja z Targów Książki w Abu Dhabi

Zapraszamy na fotograficzną podróż do Abu Dhabi na trwające od wczoraj Międzynarodowe Targi Książki, gdzie Polska występuje w roli gościa honorowego.

Wczoraj w oficjalnym otwarciu wydarzenia uczestniczył wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński oraz szejk Mohamed bin Zayed Al Nahyan, Książę Korony Abu Dhabi, następca tronu w ZEA, którzy dokonali także symbolicznego przecięcia wstęgi na polskim stoisku.

Odbyły się pierwsze spotkania z najważniejszymi aktorami targów, czyli pisarzami. O swoich książkach i warsztatcie literackim opowiadał Rafał Kosik. Odbyły się wykłady na temat polskiego rynku wydawniczego (Łukasz Michalski, dyrektor PIW) oraz stosunków arabsko-polskich na przestrzeni wieków (prof. Janusz Danecki), jak również przegląd polskiej muzyki 1918-2018 (Marcin Trzęsiok). Nie zabrakło opowieści o Polsce poprzez (cyfrową) książkę (Tomasz Gruszkowski), a także spotkania o literaturze dla dzieci i młodych (duchem) dorosłych z udziałem Katarzyny Janusik (Warstwy), Katarzyny Sienkiewicz-Kosik (Powergraph) i Ewy Bolińskiej-Gostkowskiej (Znak). najmłodsi z kolei mogli pograć w planszówkę "Super Farmer".

Powodzeniem cieszył się koncert Tęgich Chłopów połączony z warsztatami tańca oraz pokaz kulinarny Polish Food by Zuma.