Aktualności

materiał graficzny organizatora
03.06.2016

Festiwal Schulza w Drohobyczu

3 czerwca rozpoczyna się siódma już edycja Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza. Odbywająca się co dwa lata impreza jest największym systematycznie kreowanym i najważniejszym wydarzeniem dedykowanym autorowi Sklepów cynamonowych.

Program tegorocznej edycji jest niezwykle bogaty. Przez wszystkie dni odbywać się będą spotkania z polskimi i ukraińskimi autorami (m.in. z Agatą Tuszyńską, Ignacym Karpowiczem, Jurijem Andruchowyczem, Tarasem Prochaśką, Danielem Odiją, Serhijem Żadanem, Bohdanem Zadurą), dyskusje (m.in. z tłumaczami Schulza), wernisaże wystaw i koncerty. A w poniedziałek rozpocznie się dwudniowa sesja naukowa „Bruno Schulz a współczesna teoria kulturowa” na Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym im. Iwana Franki, w którym udział wezmą znawcy twórczości Schulza. Szczegółowy program znajduje się tutaj.

Festiwal zakończy się 9 czerwca.

Organizatorzy:

Polonistyczne Centrum Naukowo-Informacyjne im. Igora Menioka Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu / Fundacja „Muzeum i Festiwal Brunona Schulza” w Drohobyczu
Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza w Lublinie

Współorganizatorzy i partnerzy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP
Instytut Książki w Krakowie
Instytut Polski w Kijowie
Konsulat Generalny RP we Lwowie
Prezydent miasta Lublin
Mer miasta Drohobycz
oraz
Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Iwana Franki w Drohobyczu
Lwowski Akademicki Obwodowy Teatr Muzyczno-Dramatyczny im. Jurija Drohobycza w Drohobyczu
Stowarzyszenie Artystyczne Alter w Drohobyczu