Aktualności

grafika informacyjna
12.06.2024

Festiwal Literatury Azjatyckiej w listopadzie

W dniach 14-17 listopada w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie odbędzie się druga edycja Festiwalu Literatury Azjatyckiej odbędzie się.

Festiwal rozpocznie się 14 listopada wydarzeniem scenicznym opartym na performatywnym czytaniu opowiadania japońskiego noblisty z dziedziny literatury Yasunariego Kawabaty pt. “Śpiące piękności”. 15 listopada w siedzibie Muzeum odbędą się warsztaty specjalistyczne dla początkujących tłumaczy, natomiast 16-17 listopada organizatorzy zapraszają na część targową, prelekcje i spotkania, a także dodatkowe atrakcje związane z literaturą azjatycką. Festiwal urozmaicą atrakcje dla rodzin z dziećmi, a także warsztaty dla dorosłych.

Obecnie trwa przyjmowane zgłoszeń do udziału w imprezie. Wydawcy i księgarze mogą przesyłać zgłoszenia do 16 września (szczegóły pod tym adresem).

Festiwal ma na celu promocję literatury pięknej autorstwa pisarzy pochodzenia azjatyckiego, a także literatury faktu, książek dla dzieci i młodzieży, komiksów czy fantastyki, oraz publikacji naukowych i popularyzatorskich związanych z tematyką azjatycką.

KC / źródło: Muzeum Azji i Pacyfiku, rynek-ksiazki.pl