Aktualności

14.05.2019

Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci w Białymstoku

W dniach 18-19 maja w Galerii Arsenał w Białymstoku odbędzie się piąta edycja Festiwalu Książki Artystycznej dla Dzieci. Tematami przewodnimi tegorocznego festiwalu są: przekazywanie tradycji, korzenie, z których wszyscy wyrastamy i relacje międzypokoleniowe.

„Chcemy pokazać, że książki można czytać całą rodziną, i to wrażeniowo, angażując wszystkie zmysły (warsztaty z Małgorzatą Swędrowską). Książka jako przepis na aktywność społeczną? Oczywiście! Artystka aktywistka Cecylia Malik pokaże, dlaczego warto całą rodziną dbać o drzewa. Familijne anegdoty staną się inspiracją do międzypokoleniowego muralu, który powstanie pod kierunkiem artystki wizualnej Małgorzaty Dmitruk. Do tego proponujemy warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 14 lat m.in. z Joanną Concejo, Tomaszem Samojlikiem, Katarzyną Bogucką, kiermasz pięknych i mądrych książek, zajęcia tkackie i pokoje kreatywnej zabawy” – zachęcają organizatorzy, czyli Galeria Arsenał i Stowarzyszenie „Fabryka Bestsellerów”.

W ramach wydarzenia odbędzie się kiermasz książek artystycznych i o sztuce dla dzieci z udziałem  kilkudziesięciu wydawnictw z całej Polski, a także autorzy sprzedające swoje książki. Wśród wystawców są m.in.: Albus, Alegoria, Babaryba, BUKA radość słuchania, Wydawnictwo druganoga, Dwie Siostry, Fantastyczne Światy, Tania Książka Białystok, Media Rodzina, Multico Oficyna Wydawnicza, Usborne – angielskie książki dla dzieci, Poławiacze Pereł, Tako, Tatarak, Widnokrąg, Wytwórnia, Zakamarki, Znak, Kultura Gniewu, Centrala, CzyTam, Format, Mamania / Mozaika, Biała Wieża, Hokus-Pokus, Łajka, Wolno, Literówka, Tadam, Kinderkulka i Bis.