Aktualności

06.05.2022

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2022 odbędzie się w czerwcu

Największy polski festiwal przeznaczony dla miłośników szeroko pojmowanej fantastyki odbędzie się w dniach 17-19 czerwca 2022 w Poznaniu.

Pierwsza edycja Pyrkonu odbyła się w 2000 roku w szkole podstawowej na Dębcu. Początkowo był to niewielki konwent, jednak pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i od tego czasu Pyrkon nieustannie się rozwija, z roku na rok przyciągając coraz większe rzesze fanów gatunku. Dziś jest to największy Festiwal Fantastyki w Polsce i zarazem jeden z największych w Europie. W związku z rosnącą liczbą uczestników od 2010 roku odbywa się on na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na powierzchni ponad 14 000 m2, zaprezentuje swoją ofertę 280 wystawców, którzy oferują nie tylko gadżety ze znanych i mniej znanych uniwersów, ale też unikatowe, rękodzielnicze wyroby. Obszar zainteresowania organizatorów i odbiorców Pyrkonu obejmuje nie tylko literaturę, ale także komiks, gry i inne media służące prezentowaniu fanom fantastycznych, fikcyjnych światów.

W bloku literackim gośćmi Pyrkonu 2022 będą między innymi Rafał Kosik, Gaja Grzegorzewska czy Katarzyna Berenika Miszczuk. Pełną listę gości można zobaczyć TUTAJ.