Aktualności

08.06.2021

Emirackie Ministerstwo Edukacji zakupiło faksymile polskiej Biblii Gutenberga przygotowane przez Dom Wydawniczy Manuscriptum

Emirackie Ministerstwo Edukacji zakupiło faksymile Biblii Gutenberga od polskiego Domu Emisyjnego Manuscriptum, by wdrożyć projekt mający umożliwić uczniom naoczne zapoznanie się z inkunabułem.

Faksymile Biblii Gutenberga z Peplina (oryginał to najcenniejszy z pozostałych na świecie kompletnych dwudziestu egzemplarzy), przygotowane przez Manuscriptum, będą podziwiane przez uczniów szkół w Emiratach Arabskich.

W zeszłym tygodniu w Abu Zabi zakończyły się Międzynarodowe Targi Książki. Emiraty Arabskie otworzyły się na kulturowe imprezy po tym, jak większość ich społeczeństwa została zaszczepiona i przy najwyższych standardach bezpieczeństwa otwarto granice państwa. Targi Książki w Abu Zabi obchodziły w tym roku 30. rocznicę działalności, dlatego miasto i organizator zrobili wszystko, by zwiedzających było jak najwięcej mimo restrykcji sanitarnych.

Gościem honorowym targów w tym roku były Niemcy.

Domowi Emisyjnem Manuscriptum, jak poinformowano, udało się sprzedać wszystkie dzieła, jakie przyjechały z Polski – każde warte od 10 tys. do 70 tys. zł.