Aktualności

09.04.2021

Ekranizacja powieści A.J. Finna już w maju

„Kobieta w oknie”, ekranizacja bestsellerowej powieści A.J. Finna w adaptacji Tracy’ego Lettsa, pojawi się na platformie Netflix 14 maja.

 „Kobieta w oknie” to powieściowy debiut A.J. Finna z 2018 roku, który błyskawicznie stała się bestsellerem, a zarazem pierwszy od 2006 roku debiut, który znalazł się na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Anna Fox straciła wszystko: szczęśliwą rodzinę, pracę oraz zdrowie. Od miesięcy nie postawiła stopy za progiem domu. Całe dnie spędza w Internecie, przed telewizorem lub szpiegując sąsiadów za pomocą aparatu fotograficznego. Pozbawiona własnego życia coraz bardziej zaczyna przeżywać cudze… Najwięcej uwagi poświęca Russellom, rodzinie nowej w tej okolicy i tak podobnej do tej, którą jeszcze niedawno sama miała. Jednak pewnej nocy widzi coś, czego nie powinna oglądać. Jej świat się rozpada, a na jaw wychodzą szokujące sekrety. Co jest prawdą, a co zmyśleniem? Kto jest w niebezpieczeństwie, a kto panuje nad sytuacją? 

W obsadzie znaleźli się m.in. Amy Adams, Gary Oldman, Anthony Mackie, Fred Hechinger, Wyatt Russell, Brian Tyree Henry, Tracy Letts, Jennifer Jason Leigh oraz Julianne Moore.

Powieść Finna ukazała się w Polsce w przekładzie Jacka Żuławnika (Wydawnictwo W.A.B.).