Aktualności

15.01.2021

Dziś premiera serialowej ekranizacji „Rysy” Igora Brejdyganta

Od dziś w serwisie Ipla dostępne będą premierowo wszystkie odcinki nowego serialu kryminalnego „Rysa” na podstawie powieści Igora Brejdyganta pod tym samym tytułem.

W głównych rolach będzie można zobaczyć Julię Kijowską oraz Macieja Zakościelnego.

– Widzowie Ipli jako pierwsi będą mogli obejrzeć nowy polski serial kryminalny „Rysa”. Mamy nadzieję, że podobnie jak powieść, której jest adaptacją, nie tylko zapewni naszym widzom pełną zwrotów akcji podróż w poszukiwaniu rozwiązania mrocznej zagadki kryminalnej, ale także pozwoli zagłębić się w świat głównej bohaterki i wraz z nią wyjaśnić tajemnice, które kryje jej przeszłość – komentuje Joanna Popowska, zastępca dyrektora ds. usług online w Cyfrowym Polsacie.

Serial wyreżyserowali: Maciej Migas („Żyć nie umierać”, „Oda do radości”) i Łukasz Kośmicki („Ultraviolet”, „Ukryta gra”). Scenarzystą wiodącym jest autor powieści Igor Brejdygant, a drugim scenarzystą Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”).

Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat. Za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]