Aktualności

10.10.2018

Dwa miliony złotych dla Biblioteki Publicznej w Krotoszynie

Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie otrzymała 2 miliony złotych w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020,  będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki. Kwota zostanie przeznaczona na inwestycje wewnątrz budynku, w tym zamontowanie windy.

Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie znalazła się w wąskim gronie 30 placówek, które otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do Krotoszyna trafiło 2 mln zł, a więc maksymalna kwota dotacji. Kolejne 600 tys. zł wkładu własnego przekazane zostanie książnicy z budżetu miasta.

Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę i rozbudowę szybu windowego na zewnątrz budynku. – To jest priorytet – mówią przedstawiciele biblioteki. Zmieniona zostanie także aranżacja i kolorystyka wnętrz. – Planujemy również przebudowę klatki schodowej i remont wszystkich pomieszczeń wraz ze ścianami i podłogami – dodają.

Nie wszystkie prace ruszą od razu. Zostaną one podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich potrwa do końca przyszłego roku, a drugi do grudnia 2020 roku.

(źródło: http://wlkp24.info)