Aktualności

28.04.2018

Druga część fotorelacji z Targów Książki w Abu Dhabi

W drugi i trzeci dzień Targów Książki w Abu Dhabi miały miejsce kolejne akcje promujące polską kulturę przygotowane przez naszą sekcję: Ambasadę RP w Abu Dhabi i Instytut Książki we współpracy z Biblioteką Narodową i Instytutem Adama Mickiewicza.

Odbyły się spotkania z pisarzami: Wojciechem Chmielarzem, Jakubem Małeckim i Andrzejem Sapkowskim. O działalności Instytutu książki, zwłaszcza o programach dla zagranicznych wydawców i tłumaczy literatury polskiej, opowiadał dyrektor instytucji Dariusz Jaworski. Wykłady wygłosili prof. Maciej Urbanowski (wskazując dzieła nowej literatury polskiej warte uwagi), dyrektor Biblioteki Narodowej Tomasz Makowski (o najcenniejszych pozycjach zbiorów bibliotecznych), Jacek Kopciński (przedstawiajacy teatr polski XX wieku).

Najmłodsi, poza oczywistym dostępem do książek, mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach tańca, warsztatach ilustracji, w grach i zabawach. Prowadzili je m.in. Małgorzata Gurowska, Marta Ignerska i Jan Bajtlik.

Goście odwiedzający polskie stoisko mieli okazję skosztować polskich potraw i posłuchać o tradycji naszej kuchni (prowadzili Maciej Nowicki i Jarosław Dumanowski).