Aktualności

20.05.2022

Delegacja Instytutu Książki na turyńskim Salone Internazionale del Libro

W czwartek rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Turynie. Impreza w salach wystawienniczych Lingotto jest największym świętem książki we Włoszech. W tym roku bierze w niej udział delegacja Instytutu Książki z dyrektorem Dariuszem Jaworskim i kierownikiem działu zagranicznego Mateuszem Adamskim.

W pierwszych dniach imprezy dyrektor Dariusz Jaworski i Mateusz Adamski mieli okazję spotkać się z szefami targów. Rozmowy przebiegły owocnie i pojawiły się już pierwsze konkrety w kwestii obecności Polski – zarówno wydawców, jak i autorów – na tej prestiżowej imprezie w najbliższych latach. Dzięki temu możliwa będzie prezentacja polskiej literatury w szerszym zakresie na jednym z najważniejszych europejskich rynków książki.

Salone Internazionale del Libro di Torino co roku gości w czterech pawilonach o powierzchni wystawienniczej 63 000 mkw ponad tysiąc wydawców, od światowych gigantów po niezależne oficyny. W centrum Lingotto znajduje się prawie czterdzieści sal konferencyjnych, w których odbywa się ponad 1200 wydarzeń.

Tegoroczna edycja zakończy się w niedzielę.

***

Międzynarodowe Targi Książki w Turynie po raz pierwszy zorganizowano w 1988 roku z inicjatywy przedsiębiorcy Guida Accornera i księgarza Angela Pezzany. Inauguracja odbyła się 18 maja 1988 roku w operze Teatro Regio, a uświetnił ją laureat Nagrody Nobla Josif Brodski.