Aktualności

materiały prasowe organizatora
04.02.2019

Czytelnicy wybierają Książki Roku 2018

Ruszyła kolejna edycja największego literackiego plebiscytu w Polsce – w zeszłym roku czytelnicy oddali w nim ponad 117 tysięcy głosów!  Już po raz czwarty internauci wybiorą Książki Roku 2018 lubimyczytać.pl – głosować można do końca lutego na stronie http://lubimyczytac.pl/plebiscyt.

Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Szczepan Twardoch, Dorota Masłowska, Remigiusz Mróz, Wiesław Myśliwski i Olga Tokarczuk oraz – wśród autorów zagranicznych – Nicholas Sparks, George R.R. Martin, Jojo Moyes, Yuval Noah Harari czy Stephen King. Największą liczbą nominacji mogą pochwalić się m.in. wydawnictwa: Albatros, Wydawnictwo Literackie, Znak, Otwarte, Wydawnictwo Mag i Fabryka Słów.

W czwartej edycji największego literackiego plebiscytu w Polsce zostało nominowanych 238 tytułów z 71 wydawnictw w 12 kategoriach.

Izabela Sadowska, prezes lubimyczytać.pl, mówi:

Tegoroczne nominacje plebiscytowe to dobre i mocne tytuły, wybrane spośród najpopularniejszych i najlepiej ocenianych przez czytelników serwisu książek wydanych w 2018 roku. To nasi użytkownicy są autorami sukcesu pisarzy, to oni tworzą wielką społeczność lubimyczytać.pl i to dlatego właśnie w rękach internautów leży wybranie Książki Roku 2018 w 12 kategoriach. Użytkownicy naszego portalu to odbiorcy kultury świadomi swoich gustów i potrzeb, którzy miesięcznie dodają do lubimyczytać.pl 125 tysięcy ocen książek i 15 tysięcy opinii. Teraz, głosując w plebiscycie na wybrane książki, czytelnicy mogą podziękować ich autorom i wydawcom za wspaniałe literackie doznania roku 2018. 

Każdy internauta ma do dyspozycji 12 głosów, po jednym w każdej plebiscytowej kategorii: Literatura piękna; Powieść historyczna; Kryminał, sensacja, thriller; Literatura obyczajowa, romans; Literatura faktu, publicystyka; Autobiografia, biografia, wspomnienia; Literatura fantastyczna; Science fiction; Horror; Literatura młodzieżowa; Fantastyka młodzieżowa oraz Literatura dziecięca. Głosowanie odbywa się na stronie http://lubimyczytac.pl/plebiscyt.

W zeszłym roku czytelnicy oddali ponad 117 tysięcy głosów. Podczas tegorocznej edycji Plebiscytu na bieżąco będzie można śledzić ogólną liczbę oddanych głosów – to, ile osób zagłosowało na konkretny tytuł, okaże się dopiero po zakończeniu Plebiscytu. Już na początku marca dowiemy się, które pozycje zasłużyły, według internautów, na tytuły Książek Roku 2018 portalu lubimyczytać.pl.

Z ubiegłorocznymi laureatami lat można zapoznać się poniżej: http://lubimyczytac.pl/plebiscyt2017

Przed rozpoczęciem plebiscytu serwis lubimyczytać.pl skonfrontował sześcioro cenionych polskich pisarzy z opiniami internautów o ich dziełach. Z recenzjami zarówno negatywnymi, jak i pozytywnymi skonfrontowali się: Dorota Masłowska, Szczepan Twardoch, Jakub Żulczyk, Wojciech Chmielarz, Joanna Opiat-Bojarska, Jakub Małecki.

Reakcje pisarzy można znaleźć tutaj: http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11359/czytelnicy-autorami-sukcesu).
Teraz internauci wybiorą najlepsze książki ubiegłego roku, nominowane w Plebiscycie Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl – mają na to czas do 28 lutego.

Serwis Lubimyczytać.pl powstał w 2011 roku i stał się niekwestionowanym liderem na rynku polskich serwisów o książkach. Miesięcznie portal odwiedza ​przeszło 3 mln unikalnych użytkowników, którzy generują 17 mln odsłon. Czytelnicy wystawili książkom kilkanaście milionów ocen i kilka milionów opinii. Serwis otrzymał wiele nagród: m.in. Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii „Kultura w sieci” 2014, nagrodę „Firma Polskiego Internetu” czy Gazelę Biznesu 2018. Pod patronatem lubimyczytać.pl ukazało się około 2 tys. książek z 80 wydawnictw. Prezesem spółki od początku jej powstania jest Izabela Sadowska.