Aktualności

31.03.2020

#czytajnazdrowie 7: Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja

Dziś w cyklu #czytajnazdrowie zapraszamy do Oleśnicy. Tamtejsza Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja przygotowała dla swoich czytelników kilka ciekawych propozycji.

„W związku z zamknięciem do odwołania Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja (w tym filii Biblioteka Pod Pegazem przy ul. Kleeberga 4) chcemy Was wspierać w tym okresie” – możemy przeczytać na Facebooku biblioteki. W jaki sposób?

Po pierwsze biblioteka uruchomiła cykl „Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja poleca”, w którym publikowane są na jej facebookowym profilu adresy i linki do ciekawych stron, gdzie można znaleźć np. dostęp do darmowych e-booków, audiobooków, recenzji czy wywiadów z autorami.

Od 2017 roku dla czytelników biblioteki dostępne są e-booki na platformie Legimi. By korzystać z tego zasobu wystarczy, że zarejestrowany w Bibliotece Czytelnik, na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu, założy konto na stronie: LEGIMI i pobierze bezpłatną aplikację. Nowość polega na tym, że czytelnicy, którzy chcą w domu rozpocząć właśnie przygodę z Legimi, mogą teraz wysyłać zapotrzebowanie na kody mailowo. Od początku kwietnia zaś czytelnicy, którzy zarejestrowali się na platformie Legimi, uzyskają dostęp do bezpłatnych audiobooków.

Ponadto wczoraj OBP rozpoczęła „Tydzień kulinarny”, przyłączając się do oleśnickiej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży, która w ramach propozycji wspólnego spędzania czasu z dziećmi zachęca do wypróbowania przepisów kulinarnych ulubionych bohaterów książek.

Zapraszamy na Facebooka oleśnickiej biblioteki i zachęcamy do jego śledzenia.

Czytaj na zdrowie!