Aktualności

30.03.2020

#czytajnazdrowie 6: Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie

Dziś w naszym cyklu #czytajnazdrowie Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie, która przygotowała dla czytelniczek i czytelników wyjątkową atrakcję na swojej stronie facebookowej.

Czym jest ta atrakcja, można zobaczyć poniżej:

Prolog zaczyna się dobrze znaną nam wszystkim dziś sytuacją:

„Trzy makarony, trzy ryże (każdy inny!), mąka, jeszcze dwie mąki (wreszcie będę piec chleb!), kasza, inna kasza, i jeszcze inna, chociaż mam na nią uczulenie, ale może Misiek zje... Co by tu jeszcze?... Soczewica! Dużo soczewicy. Soczewica to jest to! Cukier... Nie używamy cukru... A, niech tam, może się przyda... Krówki będziemy robić. Ale wyjdą krówki z mleka ryżowego?... Mleko! Duuuuuużo mleka... Za dużo... Nie udźwignę tego... Matko! Toż to moja najlepsza uczennica... Dziwnie na mnie patrzy... Faktycznie, godzinę temu się wymądrzałam, żeby nie panikować... Spokojnie, odłożę po jednej paczce... Potem napiszę Miskowi, żeby to kupił... Pomidory... W paczce. W puszce. W słoiku. W dziesięciu słoikach... Zupy w proszku na najczarniejsza godzinę. Na zupełnie najczarniejszą, bo przecież będę teraz miała czas na gotowanie! Ale będzie pysznie: zupa krem, zupa mus, zupa makrobiotyczna... Albo mikrobiotyczna... Jeszcze jajka! Co prawda nie jadam jajek, ale może Misiek zje?... No dobra, jeszcze tylko pięć kilo soli i wychodzę. Nie, nie, za Chiny ludowe nie wezmę papieru toaletowego. No ci ludzie chyba oszaleli, w słoikach będą pasteryzować ten papier?”.

Autorką powieści pisanej specjalnie dla użytkowników iławskiej MBP – czyli kobietą, córką, żoną, matką, iławianką z prologu – jest Cecylia Cywińska. Nowe odcinki pojawiają się regularnie, zachęcamy do śledzenia fanpage’a biblioteki.

Na facebookowej stronie MBP można też posłuchać lektury „Cudownej podróży” Salmy Lagerlöf.

Czytaj na zdrowie!